انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم

برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان باید انگیزه کافی داشته باشید. گاهی اوقات، بسیاری از ما در ابتدای مسیر انرژی و انگیزه بسیاری داریم ولی پس از مدتی تمام نیروی و اشتیاقمان را از دست میدهیم.

انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم

برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان باید انگیزه کافی داشته باشید. گاهی اوقات، بسیاری از ما در ابتدای مسیر انرژی و انگیزه بسیاری داریم ولی پس از مدتی تمام نیروی و اشتیاقمان را از دست میدهیم. در این نوشتار میخواهیم بدانیم چرا باید انگیزه و نیروی مان را نگه داریم و چگونه باید این کار را انجام دهیم. اشتیاق الکتریسیته زندگی است. اما آن را چگونه به دست می آورید؟  شما باید در زندگی برای اهدافتان مشتاقانه عمل کنید، تا به عادت رفتاری شما تبدیل شود. این را گوردون پارکس میگوید.

حتما بخوانید: چطور با انگیزه بمانیم؟

حفظ انگیزه

 احساس اشتیاق و انگیزه در هر زمان و با شروع هر فعالیتی رخ میدهد. زمانی که موضوعی برای مطالعه دارید، رژیم غذایی جدیدی شروع کرده اید، ورزش میکنید و یا هرکار جدید دیگری را تازه شروع کرده اید، انرژی و انگیزه شما بسیار است. از سوی دیگر، اینکه از اهمییت کارتان آگاه باشید، به شما برای انجام کارهای تان کمک خواهد کرد، ولی در میان راه تنبلی، فقدان انگیزه و یا اشتیاق با قدرت به سراغ شما خواهد آمد، یا این حس را به شما میدهد که چه مسئولیتی سنگینی دارید.

حتما بخوانید: چگونه در مسیر درست فیتنس مناسب خودمان حرکت کنیم

گاهی اوقات، مردم فعالیت ها و تمرین هایی مانند مدیتیشن، تمرینات انضباطی، و یا هر برنامه دیگری که مربوط به رشد و پیشرفت روحی مربوط میشود، را شروع میکنند ولی اگر نتایج فوری و یا خوبی نبینند تسلیم شده و کارشان را رها میکنند. هرچیزی در زندگی نیازمند کار، تلاش و زمان است. هر برنامه و فعالیتی میتواند ارزشمند به نظر برسد ولی شاید به اندازه کافی نتواند ما را فعالیت قانع کند. عادت هایی مانند پذیرفتن شکست و یا منفی نگری های ناخوشایند موجب فقدان انگیزه میشود، برای همین است که مردم کتاب میخوانند، به کلاس میروند، کورس های آموزشی را میگذرانند و در ورک شاپ ها ثبت نام میکنند. ولی هنوز احساس میکنند به اندازه کافی پیش نرفته اند. به همین دلیل است که انگیزه و اشتیاق، آرزو و امید باید با افسردگی،  ترحم و افسوس خوردن جایگزین شود. گاهی اوقات بعد از خواند کتاب و یا مقاله، گوش کردن به یک سخنرانی و یا تماشای یک برنامه فرد احساس انگیزه و انرژی بسیار زیادی دارد.

حتما بخوانید: بینش در زندگی

حفظ انگیزه

حتما بخوانید: فکر کردن یا فکر نکردن ، مسئله این است!

چگونه انگیزه و اشتیاق را حفظ کنیم؟

احساسات ناگهانی ما اشتیاق و انگیزه برای انجام کار و فعالیت نیست. شما باید احساسات و خواسته هایتان را برای تمرکز بر روی اهدافتان حفظ کنید انگیزه و اشتیاق برای هر روز و هر هدفی ضروری است و از الزامات انجام هر کاری است. پس باید بیاموزیم که چگونه با انگیزه هایمان زندگی را بهبود دهیم، به اهداف و هر آنچه که مخیواهیم برسیم.

  • روزی ده دقیقه را به خواندن و اندیشه راجع به فواید آنچه که میخواهید به آن برسید و یا انجامش دهید، اختصاص دهید.
  • راجع به افراد موفق، تکنیک ها و مدوامت هایشان مطالعه کنید.
  • هر روز مکانی خلوت را پیدا کرده و چند دقیقه را به تصور فعالیت هایتان با انگیزه و اشتیاق اختصاص دهید.
  • هر موفقیتی نیازمند تعهد، زمان و پشتکار است. در نتیجه شما هیچ وقت نباید تسلیم شوید.
حتما بخوانید: واقعیت در برابر توهم و تصورات

داستان شناخته شده ای راجع به اکتشاف های طلایی و مهم بشر شنیده ایم. این دانشمندان بعد از شکست و یا نیافتن حقیقت علمی که به دنبالش بودند، تسلیم شده و به راهی دیگر رفتند. در اینجا فرد دیگری آمده و تنها با تلاشی بیشتر به نتیجه طلایی رسیده است

  • تکرار و تکرار کنید و با تیکرار انگیزه و اشتیاقتان را شعله ور نگاه دارید.
  • هیچ وقت پشیمان و عصبانی نشوید، به تغییرات کوچک فکر کنید و سعی کنید فعالیت شما دل انگیز باشد.
  • راجع به هرچیزی که تصمیم میگیرید، به دنبالش بروید. حتی بعد از اینکه اشتیاق و انگیزه خودتان را از دست دادید، تسلیم نشوید. سعی کنید عصبانیت شما فروکش کرده و چیزی شما را کسل نکند.

به یاد داشته باشید این زندکی شماست و شما مسئول آن هستید. پس از برنامه های نامناسب و تفکرات منفی دوری کنید. تفکرات ناخوشایند مانع موفقیت است. به این فکر کنید که شما بعد از رسیدن به هدفتان چقدر خوشحال و راضی خواهید بود. زندگی تان را با این تغییرات تصور کنید. به تنبلی, اندیشه های ناخوشایند و برنامه منفی پیروز شده و فقط ذهنتان را بر روی پیروزی و رسیدن به هدف متمرکز کنید.

حتما بخوانید: اعتماد به نفس و اراده داشته باشید

حفظ انگیزه

البته به یاد داشته باشید برای رسیدن به هدف فقط  تمرکز بر روی اشتیاق و انگیزه کافی نیست، بلکه  باید بلند شوید، کارهایتان را انجام دهید، تسلیم نشوید و نیروی خودتان را به کار انداخته و ادامه دهید. حتی اگر شرایط برای شما سخت شد و دیگر قصد ادامه مسیر را نداشتید، با تصور آرزوهایتان که به رشد شما منجر خواهد شد، مسیر پیشرفت را ساده کنید.

حتما بخوانید: فواید و اهمیت دیسیپلین شخصی برای زندگی
حتما بخوانید: موانع موفقیت را بشناسیم
حتما بخوانید: ایگوی جمعی چیست؟

منبع:   www.successconsciousness.com

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست