بینش در زندگی

بشر در طول تاریخ به دنبال معنای زندگی بوده و همیشه مفاهیم انتزاعی نظیر روشنگری و آزادی برای انسان جذابیت داشته است. به همین خاطر افراد با مطالعه، گوش دادن به سخنرانی و یا حتی سفر درجست‌و جوی مفهومی خاص از معنای زندگی هستند.

بینش در زندگی

بشر در طول تاریخ به دنبال معنای زندگی بوده و همیشه مفاهیم انتزاعی نظیر روشنگری و آزادی برای انسان جذابیت داشته است. به همین خاطر افراد با مطالعه، گوش دادن به سخنرانی و یا حتی سفر درجست‌و جوی مفهومی خاص از معنای زندگی هستند.

در حقیقت جواب تمام این مسائل در درون خود ما انسان ها وجود دارد. اکثر افراد به دنبال پاسخ در بیرون از هستی خود می‌گردن،د درست مانند کسی که عینکش بر روی چشمش قرار داده و به دنبال آن بر روی زمین  است. در ادامه این مطلب در مورد بینش و آگاهی بیشتر توضیح خواهیم داد.

حتما بخوانید: توسعه فردی چیست؟

بینش در زندگی

۱-بینش در زندگی :

فکر، فرآیند بسیار پیچیده‌ای در مغز انسان است. این اتفاق در درون سر ما با سرعت رغم می‌خورد. تفکر ماهیتی ثابت ندارد و جای خود را به فکر دیگری می‌دهد و انسان به‌صورت خودآگاه متوجه این پروسه نمی‌شود. البته تمرین‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید افکار و نیات خود را کنترل نمایید، درنتیجه  با تصمیم‌گیری های معقولانه‌تر ، آینده بهتری در انتظار شما ‌باشد ، اما به صورت کلی انسان در جریان پروسه تفکرش قرار نمیگیرد. زمانی که انسان بتواند افکارش را کنترل کنید،  میتوان گفت به بینش دست‌یافته‌است. وجود بینش در زندگی به انسان در جهت دستیابی به آرامش و اهداف کمک شایانی می‌کند.

حتما بخوانید: قدرت مثبت اندیشی

یکی از تمریناتی که برای آرامش ذهن و دستیابی به بینش از آن استفاده می‌شود، تمرکز بر روی اعضای بدن است. به طوری که به مدت ۵ دقیقه بر روی هر کدام از عضوهای بدنتان تمرکز کرده و آن را منقبض و سپس منبسط می‌نمایید. در ضمن این تمرین، امکان فکر کردن به موارد و اندیشه های منفی از ذهن دور میشود. نباید فراموش کنید که برای بینش در زندگی باید  بر روی ذهن خود کار کنید با انجام بازی‌هایی مانند دوز ، مارو پله، پازل ذهن را از تفکرات منفی آزاد کنید.

۲- آگاهی در زندگی:

برگ برنده انسان‌های سالم این است بیشتر به آگاهی و بینش خود نسبت به مسائل توجه می‌کنند. نمونه این قضیه  را می‌توانید در در هنگام خوابیدن تجربه کنید. شما وقتی خواب هستید ، به افکار خود توجهی ندارید و فقط میدانید که دارید خواب می‌بینید. متاسفانه به ما آموزش داده نشده که از لحظه حال لذت ببریم، در نتیجه همیشه نگران گذشته و آینده هستیم. جالب این است که در هنگام خواب تعداد افکار موجود در مغز کاهش پیدامی‌کند، ولی بلافاصله بعد از بیدار شدن شما به آگاهی میرسید و افکار به صورت خودکار وارد مغز میشود.

حتما بخوانید: تمرین مدیتیشن من چه کسی هستم

بینش در زندگی

۳- آرامش و بینش:

همیشه فعالیت‌ها و تفریحات هیجان انگیز را در برنامه زندگی روزمرتان قرار دهید. در این حالت علاوه بر داشتن آگاهی و بینش در زندگی فارغ از هرگونه نگرانی و فکر از شرایط خود نهایت لذت را می  برید. در این لحظه شما همه چیز را به دست فراموشی می‌سپارید و فقط به تفریح خود فکر می‌کنید.  این وضعیت باعث آرامش روان و جسم شما می‌شود. از سوی دیگر بینش انسان از خودش عاری از هرگونه قضاوت می‌باشد.

در مورد موضوع خواب بدون رویا و اضطراب باید گفت که این شرایط نیاز به مراقبه دارد تا  بتوانید در این وضعیت کمتر اذیت شوید. شما به وسیله شناسایی نوع و میزان افکار خود می‌توانید آنها را مدیریت کرده، و در موقعیت‌های مختلف واکنش‌های مناسب از خود بروز دهید.

حتما بخوانید: آرامش ذهن در زندگی

بینش در زندگی

 در نهایت می‌توان به این نکته اشاره کرد این افکار هستند که شما را هدایت می‌کنند . پس با کنترل کردن آنها می‌توانید به راحتی بر روی هر شرایطی تسلط پیدا کنید. البته باید در این زمینه تمریناتی مانند مراقبه را به طور مداوم انجام دهید. آنچه بیان شد تنها مقدمه‌ای بر فرآیند تفکر بود. رعایت نکات گفته شده در کسب آرامش و بهتر زندگی کردن به شما کمک می‌کند.

حتما بخوانید: سال جدید، شروعی جدید، راه حل هایی جدید
حتما بخوانید: تمرین مدیتیشن و آرامش ذهن
حتما بخوانید: انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم

منبع:

https://www.successconsciousness.com

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست