سال جدید، شروعی جدید، راه حل هایی جدید

سال جدید، شروعی دوباره دقیقا شبیه به تولد است. همانطور که سال جدید آغاز میشود، ما احساس میکنیم که در زندگی مان باید تغییرهایی بدهیم، راهی نو را شروع کنیم، کارهای جدید انجام دهیم، و در نهایت با عادت های قدیمی، مشکلات و سختی ها خداحافظی کنیم.

سال جدید، شروعی جدید، راه حل هایی جدید

 

سال جدید، شروعی دوباره دقیقا شبیه به تولد است. همانطور که سال جدید آغاز میشود، ما احساس میکنیم که در زندگی مان باید تغییرهایی بدهیم، راهی نو را شروع کنیم، کارهای جدید انجام دهیم، و در نهایت با عادت های قدیمی، مشکلات و سختی ها خداحافظی کنیم. گاهی ما تصمیم تازه و راه حلی جدیدی را آغاز کرده، و احساس میکنیم که مسیر جدید برای ما الهام بخش، مملو از امید و گاه حتی نگران کننده است.

سوال اصلی در این مسیر، این است که اگر ما راهمان را ادامه دهیم و یا از برنامه ها و راه حال هایمان ترک کنیم، چه میشود؟ آیا ما به عادت های رفتاری مان بازمیگردیم و همان روش زندگی مان را، بدون هیچ تغییر و بهبودی ادامه میدهیم ؟

حتما بخوانید: فواید و اهمیت دیسیپلین شخصی برای زندگی

آرزوهای سال نو

تغییر، ارتقا و نیاز به توام موفقیت

اگر شما میخواهید تغییر در زندگی ایجاد کنید، نیاز به گام هایی اساسی و مهم دارید. خیلی عالی است که  بزرگ فکر کنید. با این وجود، برای اینکه رویاهایتان به واقعییت تبدیل شود نباید فقط به آن فکر کنید، بلکه کارهای مهم تری هم نیاز دارید. سال جدید دقیقا مانند کتابی با صفحات خالی است، که باید بدانید چگونه میخواهید این صفحات را پر کنید. برای راه حل های جدید شما نیازمند الهامات و آرزوهای بیشتری هستید.

حتما بخوانید: توسعه فردی چیست؟

مثبت اندیشی، قدرتی برای موفقیت

مثبت اندیشی، برای موفقیت پیش نیازی ضروری است. تکنیک های سادۀ کار کردن و پیشنهاد برای کمک، حذف اندیشه های منفی و تقویت تفکرات شاد و سازنده برای موفقیت ضروری است. در این مسیر، باید یاد بگیریم که چگونه نگرشی مثبت ساخته و از تفکرات منفی  دوری کنیم. از پیشنهادات کاربری، راهنمایی و تکنیک ها استفاده کنیم.

حتما بخوانید: قدرت مثبت اندیشی

۵ قدم اساسی برای ایجاد تغییراتی در زندگی

برای آغاز الهامات سال جدید و شروعی دوباره، ایجاد تغییراتی مهم و اساسی در زندگی باید مد نظر قرار گیرد. ولی آیا این آرزوها میتواند برای کل سال تداوم داشه باید و یا تنها بعد از چند روز و چند هفته فراموش میشود؟

آرزوهای سال نو

حتما بخوانید: موانع موفقیت را بشناسیم

یک سری توانایی های مشخص، عادت ها و صفات شخصیتی است، که شما در مسیر رسیدن به موفقیت، به آن نیاز دارید و پس از آن هم باید چندین گام مهم بردارید، تا مطمئن شوید که راه حل های پیشنهادی را برای تغییر در زندگی پیاده میکنید. راه حل های شما در مسیر زندگی نباید مبتنی بر احساسات باشد، بلکه باید بر اساس حقیقت های علمی اتخاذ شود. شاید این مسئله بتواند خیلی خسته کننده باشد و یا موجب اتلاف زمان و انرژی هرکسی شود، ولی به خاطر داشته باشید، اگر راه حل ها و برنامه مد نظرتان، مفید نباشد و شما رفتاری غلط را تکرار کنید، در واقع به ناخوادگاه ذهنتان یاد میدهید که بیش از این نباید از شما انتظار داشته باشد.

حتما بخوانید: انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم

برای حفظ راه حل های علمی چه باید کرد و شما به چه مراحلی نیاز دارید؟ ما برخی مراحل و اعمال مهمی را که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید، در زیر آورده ایم:

هدف را درست و کامل تعریف کنید

با هدفی که به خوبی برای خودتان تعریف نکرده اید، فقط در حال حرکت بدون مقصد هستید، با این اشتباه ممکن است حتی علائق خودتان را از دست داده و همان کاری را که شروع کرده اید، نصفه بگذارید. هدف کلی و نامشخص، اصلا درست نیست. فرقی ندارد شما هدف کوچکی را دنبال میکنید و یا هدف بزرگی دارید، باید به خوبی آن را برای خودتان تعریف کنید.

اگر میخواهید بروید و یک فیلم ببینید، باید بدانید که چه فیلمی میخواهید ببینید. اگر قصد خرید ماشین جدید دارید، باید بدانید چه نوع ماشینی مد نظرتان است و اگر میخواهید تغییری در زندگی ایجاد کنید، باید بدانید چه نوع تغییری مد نظرتان است.

آرزوهای سال نو

پس در سال جدید، برای تغییرات بزرگ آماده شوید. راه حل های مناسب را بر مبنای حقایق علمی اتخاذ کنید، تصمیم های مهم را تنها برای چند هفته نگذارید و آن را برای کل سال تعمیم دهید. برای بهبود و تغییر در زندگی باید گاه تصمیم های مهم گرفت، تصمیم هایی که شاید اصلا ساده و راحت نباشد. در این میان برای رسیدن به خواسته هایتان، مثبت اندیشی را فراموش نکنید و هدفتان را مشخص کنید.

حتما بخوانید: ایگو چیست؟
حتما بخوانید: اعتماد به نفس و اراده داشته باشید
حتما بخوانید: واقعیت در برابر توهم و تصورات

منبع: www.successconsciousness.com

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست