سال جدید و راه حل هایی که منتظر ماست

سال جدید، مانند آغازی دوباره برای فرصت های بسیار و تصمیمات جدید است. اما بسیار مهم است که این تصمیمات تدوام داشته باشد و تنها به روزها و هفته های آغازین سال محدود نباشد.

سال جدید و راه حل هایی که منتظر ماست

سال جدید، مانند آغازی دوباره برای فرصت های بسیار و تصمیمات جدید است. اما بسیار مهم است که این تصمیمات تدوام داشته باشد و تنها به روزها و هفته های آغازین سال محدود نباشد. ما در این نوشتار به معرفی مراحلی میپردازیم که برای تصمیمات جدید در سال پیش رو، یاری مان میکند و البته به ما این امکان را میدهد تا بتوانیم تصمیم هایمان را برای کل سال تداوم ببخشیم. بعد از مثبت اندیشی و هدف گذاری مناسب، ما باید بتوانیم برای اهداف پیش رویمان استقامت داشته و بدون دلسردی به آن عمل کنیم.

آرزوهای سال نو

استقامت کنیم

گاهی اوقات، زمانی که ما پروژه ای جدید را آغاز میکنیم، نیرو و انگیزه خوبی داریم. ولی بعد از برخورد با سختی ها و مشکلات، به ویژه اگر این مشکلات، تغییرات فراوانی در پی داشته باشد، هر کدام از ما به مرور انگیزه هایمان را از دست داده، و حتی از خود میپرسیم آیا ارزشش را دارد یا خیر؟

در این مرحله ما باید تلاشمان بیشتر داریم، اما چگونه میتوانیم استقامتمان را حفظ کنیم؟ این یک پرسش دشوار است، اما به یاد داشته باشید، شما نباید تسلیم شوید. تسلیم شدن همان چیزی است که انسان موفق را از انسان معمولی جدا میکند. در این مسیر شما میتوانید به حس خوب بعد از موفقیت فکر کنید، روی هدفتان تمرکز کنید و حای در مورد افرادی که با وجود سختی های فراوان به موفقیت رسیدند، مطالعه کنید. به یاد داشته باشید، تمرین و تقویت اراده و انضباط شما با تمرین های مناسب میتواند به استقامت بیشتر منجر شود.

عمل صحیح و به جا

برای عمل به راه حل هایتان شما باید سر وقت کارتان را شروع کنید. نه فردا و نه هفته دیگر، زمان مناسب برای موفقیت امروز است. برای زمان مناسب صبر نکنید و بدانید به تعویق انداختن یعنی اینکه هیچ چیزی در زندگی تغییر نخواهد کرد . به مرور نیرو و انگیزه از دست خواهد رفت.

آرزوهای سال نو

ترک منطقۀ آسایش

ما در محیط ها و موقعیت های شناخته شده بیشتر احساس راحتی و امنیت داریم، و گاهی از ترک محیط آرام و مورد اطمینانمان میترسیم. اگر میخواهید زندگی تان را بهبود ببخشید، باید برای ترک محیط مورد اطمینان به انداز کافی شجاع باشید. باید بتوانید و بخواهید کارهای متنوع را به روش های مختلف انجام داده، و کارهایی را که تا به حال هرگز انجام نداده اید، امتحان کنید. در غیر این صورت، چگونه میتوانید تغییرات زندگی را آغاز کنید؟

به شک ها، یاس ها و دلسردی ها گوش ندهید

ذهن شما ممکن است دچار شک و شبهه شود، و یا خانواده و دوستانتان شما را دلسرد کنند. گاهی اوقات بهترین راه حل این است که درباره راه حل ها و برنامه هایتان با کسی صحبت نکنید، زیرا مردم معمولا از تغییرات حتی در جهت موفقیت میترسند و این ممکن است منجر به دلسردی شده و نیرو و انگیزه فرد را از او بگیرد. در نظر داشته باشید، گاهی ممکن است که دیگران هم درست بگویند، ولی به طور کلی ترس از تغییر آن چیزی است که همۀ مردم راجع به آن زیاد صحبت میکنند.

در پیش روی به سمت هدف، فکر کنید، گاهی از احساسات استفاده کنید، ولی قبل از ساخت هر راه حلی، حتما از حقیقت مطلع شده و مطمئن باشید که چه کاری را دارید انجام میدهید. از همه مهمتر به یاد داشته باشید که هرگز نگذارید چیزی شما را از رسیدن به اهدافتان و موفقیت های پیش رو باز دارد.

آرزوهای سال نو

سال جدید، شروع های جدید و راه حل های جدید می آورد. این به شما بستگی دارد که میخواهید راه حل هایتان را به کار ببندید یا خیر، از سوی دیگر هرکسی برای رسیدن به موفقیت نیاز به نیرو و انگیزه، استعداد و توانایی خودش دارد، تا بتوانید علی رغم سختی ها و مشکلات مسیر را ادامه دهد.

سال جدید را سال ایستادگی برای آرزوهایتان قرار دهید، و بدانید در آخر خوشحال، راضی و در واقیع یک انسان موفق خواهید بود. سال جدید پیش از ما آمده و مانند فصلی از کتاب پیش از ما ایستاده است. این ما هستیم که باید به نوشتن این داستان و تنظیم اهداف کمک کنیم. هر دفعه برگه ای از تقویم ورق میخورد، شما در مکانی جدید، برای ایده ای جدید و پروسه ای جدید قرار دارید. آن را دست کم نگیرید!

منبع: www.successconsciousness.com

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست