فواید و اهمیت دیسیپلین شخصی برای زندگی

برای هدایت زندگی در مسیری آرام و موفق، نه تنها ذهنی آرام و روحیه ای مقاوم مورد نیاز است، بلکه شما باید با دیسیپلین شخصی آرزوها و خواسته هایتان را دنبال کرده و زندگی را در برای رسیدن به آرزوهایتان هدایت کنید.

فواید و اهمیت دیسیپلین شخصی برای زندگی

برای هدایت زندگی در مسیری آرام و موفق، نه تنها ذهنی آرام و روحیه ای مقاوم مورد نیاز است، بلکه شما باید با دیسیپلین شخصی آرزوها و خواسته هایتان را دنبال کرده و زندگی را در برای رسیدن به آرزوهایتان هدایت کنید. دیسیپلین شخصی یکی از مهمترین و مفیدترین توانایی هایی است که هر شخصی باید برای زندگی اش داشته باشد. این توانانی در هر مرحلۀ زندگی ضروری بوده و بسیاری از افراد اهمییت آن را قبول دارند. بر خلاف باور عموم، خود کنترلی و دیسیپلین شخصی به معنای این نیست که به خودتان سخت گرفته و یا زندگی را محدود کنید بلکه به معنای تسلیم نشدن، ایستادگی و مقاومت است. خود کنترلی در واقع نوعی نیروی درونی برای کنترل فعالیت ها و واکنش های فردی است. در این نوشتار قصد داریم تا با این ویژگی بیشتر آشنا شده، از ضرورت و اهمییتی که برای زندگی دارد بگوییم.

اهمییت دیسیپلین فواید و اهمییت دیسیپلین شخصی برای زندگی

حتما بخوانید: انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم

 دیسیپلین شخصی چه نقشی در زندگی دارد

دیسیپلین شخصی به شما اجازه میدهد تا با قدرت تصمیم گرفته و آنها را دنبال کنید، و در این میان نظرتان تغییر نکند. این مهم یکی از اصلی ترین ضروریات های دست یابی به اهداف است. این توانایی به شما این امکان را میدهد تا به تصمیم هایتان پایبند باشید و همچنین جهت غلبه بر ضعف ها و رخوت ها به شما کمک میکند. دیسیپلین شخصی و خودکنترلی یکی از مهم ترین عوامل رسیدن به موفقیت است که به صورت های مختلفی خودش را نشان میدهد. دیسیپلین شخصی در واقع شامل استقامت، توانایی تسلیم نشدن در شکست ها، خود کنترلی و مقاومت در برابر وسوسه ها و حواس پرتی ها، دوباره و دوباره تلاش کردن برای رسیدن به موفقیت است. زندگی چالش ها و مشکلات بسیاری را در مسیر موفقیت و دستاورها قرار داده که باید از آن ها گذشته و با استقامت، پافشاری و خودکنترلی این موانع را رد کرد. نتیجۀ خود کنترلی و دیسیپلین شخصی رضایت و خوشحالی بوده و از سوی دیگر فقدان دیسیپلین شخصی به شکست، مشکلات سلامتی و ارتباطی، اضافه وزن و دیگر مشکلات منجر میشود.

حتما بخوانید: تمرین مدیتیشن و آرامش ذهن

فواید و اهمییت دیسیپلین شخصی برای زندگی اهمییت دیسیپلین

حتما بخوانید: موانع موفقیت را بشناسیم

خودکنترلی میتواند برای غلبه بر تغذیۀ نامنظم، اعتیاد، سیگار، مشروبات الکلی و دیگر عادت های منفی ضروری باشد و کمک کند تا هرکسی برای تحصیل، ورزش، به دست آوردن توانایی جدید و بهبود روحیه و مدیتیشن آماده باشد. همانطور که پیشتر گفته شد، بیشتر افراد اهمیت و مزیت های خودکنترلی را میدانند ولی تنها تعداد اندکی هستند که قدم هایی در این مسیر برمیدارند. با این وجود شما میتوانیداین ویژگی را به دست آورده و جهت توسعه فردی، آن را پرورش داده و تمرین کنید.

دیسیپلین شخصی به چه چیزهایی کمک میکند:

  • مانع از اقدامات و تصمیمات فوری میشود
  • منجر به عمل کرده به قول هایی میشود، که به خودتان و یا دیگران داده اید.
  • موجب غلبه بر رخوت و سستی میشود.
  • تداوم کارها را در برداشته و مانع انحراف از مسیر میشود.
  • فرد را برای رفتن به باشگاه، پیاده روی و شنا ترغیب کرده، حتی اگر مغز بگوید که در منزل مانده و تلویزیون تماشا کند.
  • نوعی کنترل تغذیه و رژیم را در پی داشته تا فرد در برابر وسوسه های غذایی ایستادگی کند و صبح ها زود بیدار شود، عادت های منفی مانند بیش از حد تلویزیون نگاه کردن را کنار گذاشته و کتاب خواندن را شروع کند.
حتما بخوانید: قدرت مثبت اندیشی

اهمییت دیسیپلین

حتما بخوانید: انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم

پرورش دیسیپلین شخصی ساده هم میشود، برای این سهولت باید تمریناتی انجام داده و چندین مسئله مهم را باور داشته باشید، اول از همه متوجه باشید که زندگی جدی است. شما باید از رفتارهای بدون دیسیپلین و نتایجش آگاه شوید. تنها در این صورت است که آگاهی شما افزایش یافته و برای ایجاد تغییر در زندگی بیشتر راغب خواهید بود.

حتما بخوانید: واقعیت در برابر توهم و تصورات
حتما بخوانید: فکر کردن یا فکر نکردن ، مسئله این است!

منبع: www.successconsciousness.com

 

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست