موانع رسیدن به آرزوهایمان را کنار بزنیم

در این نوشتار قصد داریم به بررسی موانع موفقیت و رسیدن به آرزوهایمان بپردازیم. میدانیم که رها کردن زودهنگام ایده ها و آرزوها از موانع موفقیت است. این احساس ترس ریشه در زندگی گذشتگانمان دارد.

موانع رسیدن به آرزوهایمان را کنار بزنیم

در این نوشتار قصد داریم به بررسی موانع موفقیت و رسیدن به آرزوهایمان بپردازیم. میدانیم که رها کردن زودهنگام ایده ها و آرزوها از موانع موفقیت است. این احساس ترس ریشه در زندگی گذشتگانمان دارد. از سوی دیگر، ایجاد میانبر برای رسیدن های یک شبه به اهداف و موفقیت، از مهم ترین موانع است که باید بر آنها غلبه کرد، و این مهم را پذیرفت که راه موفقیت و رسیدن به آرزوها یک شبه نبوده و نخواهد بود. حال قصد داریم با هدف گذاری اشتباه آشنا شویم، که موجب هدایت ما در مسیری اشتباه شده و از اهدافمان دور میکند.

حتما بخوانید: انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم
هدف گذاری اشتباه

برای اینکه متوجه شوید که هدف گذاری اشتباه دارید یا نه ما چندین روش را به شما می آموزیم. ابتدا این مسائل کوچک را امتحان کنید:

  • چشمانتان را ببندید
  • خودتان را ۱۵ تا ۲۰ سال از زمانی که هستید، جلو ببرید

و سپس از خودتان بپرسید آیا این جایی است که میخواهم باشم و یا خیر

موانع رسیدن به آرزوهایمان را کنار بزنیم

حتما بخوانید: تمرین مدیتیشن و آرامش ذهن

اگر شما در آنجایی هستید که نمیخواهید، پس هدف گذاری تان برای آینده اشتباه است. برای هدف گذاری درست باید بتوانید ابتدا کنجکاوی تان را کشف کنید، سپس آن چیزی را که دوست دارید، پیدا کنید و بتوانید علایقتان را دنبال کنید. این مراحل به شما کمک میکند تا بدانید چه کسی هستید و قصد دارید با توجه به استعدادتان به کجا برسید.

 با انجام دادن این مراحل مهم، شما این توانایی را دارید بفهمید و بدانید که چه قرار است بشود و شما در چه جایی از مسیر قرار دارید. یک دفعه که این مراحل را انجام دهید، آماده هستید تا برای خودتان هدف گذاری درست انجام دهید. به طور مثال، اگر شما اهداف بیش از حد بلند پروازانه برای خودتان تعیین کنید، به اندازه کافی به شما انگیزه نخواهید داشت، چون که عمیقا میدانید که این هدف نشدنی و غیر عملی است. از سوی دیگر، مشابه آن این است که اگر خیلی اهداف ساده و واقع بینانه برای خودتان تعیین کنید، این اهداف برای کار و فعالیت بیشتر، به شما انگیزه نداده، و شما را برای غلبه کردن بر چالش هایتان یاری نمیکند. پس نتیجه میگیریم، فهمیدن خودتان و قرار دادن هدف مناسب مستقیما با خودتان در ارتباط است و میتواند منجر به افزایش شانس موفقیت شود.

موانع رسیدن به آرزوهایمان را کنار بزنیم

حتما بخوانید: فکر کردن یا فکر نکردن ، مسئله این است!

بسیاری از ما در زندگی روزانه با مشکلات بسیاری رو به رو می شویم و در نهایت به خسته شدن، اذیت شدن و از دست دادن انگیزه هایمان  بیشتر از تلاش برای موفقیت هایمان، گرایش داریم. اگر شما در گذشته  موفق نبوده اید، فکر نکنید که این موانع همچنان ادامه دارند. شما اکنون، دراین مرحله که با جاده زندگی تان مواجه شده اید، پس بدانید که این موارد مشترک بین همه مردم بوده و بخشی از پروسه پیشروی و موفقیت است. در نهایت با پیروزی و موفقیت هیچ چیزی نمیتواند شما را از مسیر رسیدن به اهدافتان که شروع کرده اید، باز دارد.

در این نوشتار با هدف گذاری اشتباه آشنا شدیم و دریافتیم که باید خود و استعدادهایمان را بشناسیم و بدانیم در کجا قرار داریم. زیرا تنها از این طریق میتوانیم دریابیم که هدف گذاری ما برای موفقیت درست بوده و یا مسیر را نادرست طی کرده ایم. پس از تسلیم شدن و رهاکردن زودهنگام ایده هایتان دست کشیده، به آرزوها و رویاهایتان ایمان داشته باشید و برای رسیدن به آنها به صورت خستگی ناپذیر تلاش کنید. از سوی دیگر، از هدف های بیش از حد جاه طلبانه و غیرواقعی و یا اهدافی که پیش افتاده است، جلوگیری کنید. در این صورت تنها از خود واقعی تان دور شده و نمیتوانید تصمیم درستی داشته باشید.

موانع رسیدن به آرزوهایمان را کنار بزنیم

حتما بخوانید: چطور با انگیزه بمانیم؟
حتما بخوانید: آیا فکر کردن نیز مضر است؟!

منبع: www.successconsciousness.com

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست