موانع موفقیت را بشناسیم

در راه رسیدن به موفقیت، موانع بسیاری میتواند در مسیر حرکت قرار بگیرد، که به مرور فرسایشی بوده و موجب دلزدگی شده و فرد را از مسیر باز دارد. باید موانع موفقیت را بشناسیم.

موانع موفقیت را بشناسیم

 

در راه رسیدن به موفقیت، موانع بسیاری میتواند در مسیر حرکت قرار بگیرد، که به مرور فرسایشی بوده و موجب دلزدگی شده و فرد را از مسیر باز دارد. همۀ ما اهدافی داریم که میخواهیم به آن برسیم، چه این اهداف ما شخصی باشد و چه در زمرۀ اهداف کاری و حرفه ای قرار داشته باشد، به ما انگیزه داده و موجب حرکت ما به جلو و تلاش های بیشتر میشود. در این نوشتار، ما با مانع اصلی موفقیت آشنا شده و آن را بررسی خواهیم کرد.

موانع موفقیت را بشناسیم

گاهی اوقات کار کردن برای رسیدن به اهدافمان میتواند بسیار خسته کننده باشد، به خصوص زمانی که احساس میکنیم در مسیر درستی قرار نگرفته ایم و یا موانع فراوانی بر سر راهمان قرار دارد، دلزدگی ما از تلاش کردن بیشتر هم میشود. شاید اگر ما از این مشکلات در مسیر آگاه باشیم، بتوانیم بر آنها پیروز شده و یک قدم دیگر به اهدافمان نزدیک شویم.

حتما بخوانید: فواید و اهمیت دیسیپلین شخصی برای زندگی

مانع اول بی حوصلگی

نتایج بزرگ، زمان زیادی را برای رسیدن به اهداف نیاز دارند. وقتی شما داستان های موفقیت استیو جابز و یا مارک زاکربرگ را میشونید شاید این به ذهنتان برسد که آنها یک شبه به همه چیز رسیدند. این تفکر به این دلیل است، که داستان های موفقیت، جذاب بازگو نمیشود، در رسانه ها معمولا راجع به تلاش کردن های بسیار که به موفقیت در اهداف منجر میشود، چیزی نشنیده ایم. با این وجود، واقعیت گاه متفاوت است. رسیدن به اهداف، پیش از موفقیت، نیاز به سالها تلاش دارد و بارها و بارها فرد شکست خواهد خورد. فرد موفق برای چیزی که در حال حاضر به دست آورده فداکاری و گذشت های بی شماری داشته است.

به عنوان مثال، استیو جابز، مغز خلاقِ کمپانی اَپِل، از کالجی که در آن تحصیل میکرد پس از یک ترم اخراج شد. وقتی او فوت کرد، نزدیک به ۳/۸ بیلیون دلار ارزش خالص دارایی وی بود. والت دیزنی از روزنامه میسوری، به این دلیل نداشتن خلاقیت کافی اخراج شد، در حالی که امپراتوری بزرگ وی یعنی والت دیزنی، توانسته ۵۹ جازه آکادمیک را از فستیوال های مختلف برنده شود. اپرا وینفری مجری معروف آمریکایی برنامه تاک شو، در جایی گفت، رئیس اولش او را به دلیل احساسات فراوان برای کار در تلویزیون مناسب نمیدانست. امثال این داستان های الهام بخش برای ما گفته میشود تا به مسیرمان ادامه دهیم. دانستن و قبول کردن اینکه موفقیت نیازمند سالها تلاش است، میتواند ذهن ما از از تصورات تلاش ها و شکست ها آزاد کند. جای شِتی در جمله ای معروف میگوید: یک معلم از تعداد دفعات تلاش های دانش آموزانش، بیشتر شکست خورده است.

حتما بخوانید: انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم

موانع موفقیت موانع موفقیت را بشناسیم

از سوی دیگر، تغییرات کوتاه مدت را هم داریم. تغییراتی که در اثر برنده شده در لاتاری و بخت آزمایی رخ داده و پیروزی های کوتاه مدت است. دست یافتن به این میانبرها، به اندازۀ برنده شدن در لاتاری، سخت است. پس به دنبال راه میان بر نباشید که شما را به موفقیت برساند. نتایج بزرگ، زمان زیادی نیاز دارند و راه ساده ای برای رسیدن به آن وجود ندارد.

بی حوصلگی به این معنا است که ما همه چیز را خیلی سریع تر از آنچه فکرش را میکنیم، رها کنیم. یکی از بزرگترین دلایلی که از هر ۱۰ فعالیت، ۹ مورد شکست میخورد، این است که صاحبان این فعالیت ها ایده های شان را خیلی زود رها کردند. از دیگر دلایل بی حوصلگی، میتوان به چشم انداز کوتاه مدت برای فعالیت ها اشاره کرد.

حتما بخوانید: چگونه در مسیر درست فیتنس مناسب خودمان حرکت کنیم

در زمان های گذشته، رها کردن سریع همه چیز بسیار مفید بود، زیرا زندگی با نامطمئن ها، خطرها و بیمارهای اپیدمیک پر شده بود و مردم برای کوتاه مدت، باید بسیار سریع فکر میکردند. با این وجود زمانه عوض شده و ما در محیطی بسیار مطمئن تر زندگی میکنیم، از مراقبت های درمانی برخورداریم و از آسیب های جسمانی دور هستیم. زندگی در عصر باستان مملو از مسائل نامطمئن بود و شاید به همین دلیل ما امروزه همچنان میخواهیم با سرعت هرچه بیشتر به پیروزی و موفقیت برسیم و از همه چیز لذت ببریم. اما همانگونه که پیش از این صحبت شد، موفقیت یک شبه رخ نمیدهد. ما باید بتوانیم بر بی حوصلگی و تفکرات کوتاه مدت پیروز شویم. به این طریق ما یکی از موانع بر سر راه موفقیت را کنار زده ایم.

موانع موفقیت را بشناسیم

در این نوشتار، ما دریافتیم مسیر موفقیت جاده ای نیست که یک شبه رخ دهد. این مسیر نیازمند سالها تلاش است و باید برای رسیدن به اهداف کاری و شخصی آن را طی کرد.

حتما بخوانید: ایگو چیست؟
حتما بخوانید: اعتماد به نفس و اراده داشته باشید
حتما بخوانید: واقعیت در برابر توهم و تصورات
حتما بخوانید: فکر کردن یا فکر نکردن ، مسئله این است!

منبع: www.successconsciousness.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست