واقعیت در برابر توهم و تصورات

نوشته Remez Sasson -واقعیت در برابر توهم

 

واقعیت در برابر توهم و تصورات

این امر که ما از جهان اطراف ما آگاه هستیم، از طریق پنج حس میسر می شود که این یک امر واقعی است. هنگامی که اشیای جامد را در اطراف مان را می بینیم و از آنها آگاه می شویم، سخت است که اعتبار آنچه را که می بینیم، انکار کنیم. همه چیز به نظر واقعی می رسد و بنابراین ما هرگز از اینکه این واقعیت را مورد سوال قرار دهیم، دست برنمی داریم.

ذهن ما اطلاعات را از طریق پنج حس دریافت می کند و آن را بدون پرسش، واقعی می پندارد. هنگامی که ما به یک میز یا یک دیوار ضربه میزنیم و احساس درد میکنیم، دشوار است بگوییم ما درد را تصور می کنیم. هنگامی که ما جهان اطرافمان را می بینیم، صداها را می شنویم، بوها را استشمام می کنیم یا احساس گرما یا سردی می کنیم، نمی توانیم انکار کنیم که اینها واقعی هستند، بنابراین ما این تصورات حسی را به عنوان واقعیت می پذیریم.

حتما بخوانید: آیا فکر کردن نیز مضر است؟!

فلسفه های شرقی می گویند که جهان یک توهم است که در اصطلاح شرقی به آن مایا می گویند.

جدایی احساسی برای داشتن زندگی شادتر – کتابی که زندگی مردم را تغییر می دهد. آیا می توانیم این ایده را قبول کنیم، وقتی همه چیز واقعی به نظر  می رسد؟ آیا می توانیم به جهان به عنوان ماحصل تخیل نگاه کنیم؟

آیا می توانیم بگوییم که آنچه ما آن را واقعیت می پنداریم، فقط تخیل و توهم است؟

این بسیار بعید است. ما از پنج حس و ذهن استفاده می کنیم تا از جهان آگاه باشیم. این به این معنی است که آگاهی ما از جهان به پنج حس ما بستگی دارد. آیا قبلا در این مورد فکر کرده اید؟ بدون پنج حس و ذهن، جهان برای ما وجود ندارد.

حتما بخوانید: فکر کردن یا فکر نکردن ، مسئله این است!

آیا این جهان توهم یا واقعیت است؟

ذهن و پنج حس، دنیایی را برای ما ایجاد می کنند. آیا این جهان برگرفته از توهم یا واقعیت است؟ در حقیقت، با تغییر افکار و نگرش ما، می توانیم توهم ایجاد شده توسط ذهن را تغییر دهیم و نوع متفاوتی از واقعیت را تجربه کنیم.

یک امر واقعی همیشه وجود دارد. این امر نمی آید و نمی رود با این وجود، ما نمی توانیم بگوییم که در مورد جهان. شکافی وجود دارد، هنگامی که برای ما، دنیای خارجی وجود ندارد، به طور مثال زمانی که ما در خواب یا در مراقبه عمیق هستیم. همچنین این امر زمانی اتفاق می افتد که سزمان خیلی شلوغ است به گونه ای که ما از آنچه در اطرافمان می گذرد، آگاهی نداریم.

پس از بیدار شدن از خواب، و یا زمانی که از مراقبه عمیق می کنیم و به هوشیاری عادی برمی گردیم، احساس می کنیم که یک شکاف در آگاهی ما وجود دارد، که در آن دنیای خارج به سختی برای ما وجود داشته است. در آن زمان برای ما جهان وجود خارجی نداشت.

حتما بخوانید: بینش در زندگی

من نمی گویم که جهان در این لحظات متوقف شده است، بلکه برای هوشیاری و آگاهی ما، متوقف شده است. جهان تنها زمانی برای ما وجود است که پنج حس و ذهن به سمت آن هدایت می شوند و زمانی که حواس و ذهن مان را نادیده بگیریم، این جهان برای ما وجود نخواهد داشت.

در طول خواب عمیق، ما جهان را تجربه نمی کنیم، چرا که پنج حسی ما فعال نیستند. آیا می توانید واقعیت جهان را ثابت کنید در حالی که عمیقا در خواب هستید؟ پس از بیدار شدن از خواب، دیگران ممکن است به شما بگویند که جهان در حالی که خوابید، وجود داشت، اما آیا می توانید ثابت کنید که این افراد در همان حالی که شما خواب بودید همچنان وجود داشتند؟

حتما بخوانید: موانع رسیدن به آرزوهایمان را کنار بزنیم

پس از بیدار شدن از خواب، ممکن است ما به حقیقت جهان باور داشته باشیم. با این وجود، واقعیت این است که در طول خواب جهان برای ما وجود ندارد. در طول خواب، رویاهای بسیار واقعی به نظر می رسند، اما پس از بیداری، متوجه می شویم که آنها تنها رویا بوده اند. این می تواند مشابه حالتی در این جهان باشد که ما آن را واقعیت می نامیم.

این امر به این سوال منجر می شود، که آیا این جهان بر مبنای توهم است یا بر مبنای واقعیت است؟ شما چه نظری دارید؟ در مورد این ایده ها فکر کنید. فکر کردن در مورد آنها ذهن، بینش و درک دنیوی شما را وسعت می بخشد.

ممکن است شما فلسفه هند را قبول نداشته باشید، اما فقط می خواهم اشاره کنم که سر رامانا مهارشوی، بزرگ ‌مرد سلحشورهندی که در طول قرن نوزدهم و بیستم زندگی می کرد، گفت: تفاوت بین یک رویا در حالی که خواب هستیم و چیزی که ما آن را رویای  بیداری می نامیم، صرفا در مدت زمان است ، یکی کوتاه مدت و دیگری طولانی مدت است.

حتما بخوانید: تمرین مدیتیشن من چه کسی هستم

همچنین من می خواهم بگویم که هر کس تجربیات، جزئیات رفتاری، کلمات و رفتار سایرین را به طرق مختلف، بر اساس برنامه ریزی و مرورش ذهن ناخودآگاهش، تفسیر می کند. دنیای هیچکس مانند دنیای فرد دیگری نیست. باز هم توهم را موثر قلمداد می کنم. ما جهانمان را بر اساس تفسیرمان از آنچه که می بینیم، می شنویم و درک می کنیم از طریق  حواس پنجگانه، شکل می دهیم . | همبستگی خلاق

حتما بخوانید: فواید و اهمیت دیسیپلین شخصی برای زندگی
حتما بخوانید: موانع موفقیت را بشناسیم

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست