چگونه در مسیر درست فیتنس مناسب خودمان حرکت کنیم

مسیر لایف استایل و سبک زندگی به ویژه برای گروه ها سنی جوان این روزها به سمت زندگی سالم، تغذیۀ مناسب، برماه غذایی توام با سبزیجات و میوه ها، اختصاص زمانی برای تمرینات مدیتیشن و در نهایت ورزش، تمرین و باشگاه رفتن، تغییر کرده است.

 

چگونه در مسیر درست فیتنس مناسب خودمان حرکت کنیم

مسیر لایف استایل و سبک زندگی به ویژه برای گروه ها سنی جوان این روزها به سمت زندگی سالم، تغذیۀ مناسب، برماه غذایی توام با سبزیجات و میوه ها، اختصاص زمانی برای تمرینات مدیتیشن و در نهایت ورزش، تمرین و باشگاه رفتن، تغییر کرده است. تنش های زندگی امروزی موجب شده ورزش و تمرینات مدیتیشن از اهمییت روز افزونی در زندگی برخوردار شود و همین امر تکنولوژی های مربوط به ورزش را متناسب با نیازهای جامعه تا حد زیادی ارتقا داده است. در سالهای اخیر، کمپانی ها دست به طراحی اپلیکیشن ها و ابزار تکنولوژیک نوینی زدند، تا با کمک آنها برنامه ورزشی طراحی کرده، شدت تمرین را بررسی کرده و از مسائل مربوط به سلامت ورزشکار مانند ضربان قلب در حین، و قبل و بعد تمرین آگاه شوند. در این نوشتار قصد داریم از اهمییت اپلیکیشن ها و تکنولوژی هایی بگوییم، که در مسیر تمرین درست به ورزشکاران کمک میکند.

حتما بخوانید: توسعه فردی چیست؟

مسیر درست فیتنس

هنگامی که از اپلیکیشن های کنترل فعالیت های ورزشی صحبت میکنیم، بسیاری از مردم تنها پدومتر یا گام شمار را میشناسند، که تعداد قدم های شما را در حین پیاده روی می شمارد. امروزه بسیاری از ورزشکاران از سنسورهای مخصوصِ کنترل فعالیت هایشان نیز استفاده میکنند. شما با این ابزارها، اپلیکیشن ها و تکنولوژی های جدید میتوانید کالری شماری کنید، کالری های سوزانده شده را بدانید و در زمان تمرین و بعد از آن از ضربان قلب آگاه شوید. جالب این است که سنسورها  هنگامی که خواب هستید، ضربان قلب شما ذخیره میکند. به این ترتیب مانند یک مربی حرفه ای عمل کرده و برای رسیدن به اهداف ورزشی تان انگیزه و هیجان دارید.

حتما بخوانید: قدرت مثبت اندیشی

مسیر درست فیتنس

بسیار مهم است که بدانیم همۀ برنامه های ورزشی و یا حتی پوشک و ابزار جدید ورزشی به یک اندازه خوب عمل نمیکنند، در همین زمینه تعدادی از مطالعات صحت و درستی بسیاری از برند ها را در  دنیای فعالیت واقعی تست کرده، و توانایی آنها برای تخمین قدم ها ، فواصل فعالیت فیزیکی، انرژی مصرفی و سنجش خواب مناسب را آزموده اند. به عنوان مثال یکی از مطالعات نشان داد که قدم شمار و زمان خواب باید به درستی توسط سنسورها ثبت شود ولی میزان انرژی مصرفی روزانه را میتوان با دقت پایین ترین نیز ثبت کرد.

شما به عنوان یک ورزشکار، علی رغم این اختلاف نظرها میان مطالعات متنوع و اپلیکیشن های جدید باید مسیرتان را پیگیری کنید. قبل از استفاده از هر دستگاه تکنولوژیک جدید و یا هر اپلیکیشن کارکرد آن را حتما تست کنید. تصمیم بعدی در تهیه این ابزار است، که  باید بر مبنای بودجه ای که در اختیار دارید تصمیم بگیرید. یک لباس خوب میتواند تا ۱۰۰ دلار هم قیمت داشته باشد. در مورد لباس و پوشش ورزشی، چه مرتبط با شنا، دویدن و یا پیاده روی درست تصمیم بگیرید و سپس آنچه را که مناسب برای فعالیتتان است را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: تمرین مدیتیشن من چه کسی هستم

در استفاده از اپلیکیشن ها، مطالب مربوط به آنها را خوانده، و آشنایی کلی با کاکرد آنها داشته باشید تا متوجه شوید چه امکاناتی را به شما میدهد، و آیا نیاز دارد که گوشی هوشمند تهیه کنید یا خیر؟

شاید در لیست برنامه های موبایلتان، اپلیکیشن های مربوط به مراقبت و سلامت را داشته باشید، مانند اپلیکیشن سلامت بر روی گوشی های آی فون، و شاید برای شما جلب باشد اگر بدانید که حتی اگر تا به حال این برنامه ها را باز نکرده اید، آنها اطلاعات زیادی را از فعالیت های شما ذخیره کرده اند، که در برنامه ریزی مربوط به فعالیت های آینده میتواند به شما کمک کند.

حتما بخوانید: موانع موفقیت را بشناسیم

مسیر درست فیتنس

در این نوشتار به این مهم اشاره کردیم که این روزها تکنولوژی امکانات و مزایای بسیاری را برای فعالیت ورزشکاران فراهم کرده و در این میام انتخاب درست از میان همۀ این امکانات از اهمییت ویژه ای برخوردار است.

حتما بخوانید: تمرین مدیتیشن و آرامش ذهن
حتما بخوانید: انگیزه و اشتیاقمان را حفظ کنیم
حتما بخوانید: بینش در زندگی

منبع: https://medicalxpress.com

دوره های آموزشی موسسه همبستگی خلاق

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست